Rajd Włoch - Rally d'Italia Sardegna

Rajd Włoch odbywa się aktualnie na wyspie Sardynii, a jego oficjalna nazwa to Rally dItalia Sardegna. Nie zawsze jednak odbywał się właśnie tam. Dopiero w 2004 roku został przeniesiony na tę malowniczą wyspę. Wcześniej oficjalny status Rajdu Włoch nosił Rajd San Remo.

Bazą rajdu jest miasto Olbia, leżące nad Morzem Tyrreńskim. Jest ono znanym ośrodkiem turystycznym.

Trasa rajdu wiedzie w całości przez drogi szutrowe, inaczej niż miało to miejsce w przypadku Rajdu San Remo, w którym to na przemian występowały nawierzchnie szutrowe oraz asfaltowe. Obecnie Rajd Włoch jest dosyć szybkim i widowiskowym rajdem. Niemniej jednak kierowcy podczas jego trwania muszą cały czas balansować między chęcią przyspieszenia a potrzebą unikania wszelkich najmniejszych kamieni, których na tego typu trasach nie brakuje, a potrafią mocno dać się we znaki. Niejedna załoga przez własną nieuwagę straciła przez takie "niewidoczne" przeszkody wiele cennych sekund.

W tym roku rajd wzbogaci się o dwa nowe odcinki specjalne. Ponadto Rajd Włoch jest jedną z czterech tegorocznych eliminacji mistrzostw świata, w trakcie której rywalizować będą ze sobą kierowcy klas WRC, P-WRC oraz J-WRC.