Rajd Norwegii

Rajd Norwegii organizowany jest od 2006 roku. W roku 2007 stał się jedną z eliminacji rajdowych mistrzostw świata. W tegorocznym kalendarzu mistrzostw świata jest to jedyny rajd rozgrywany na śniegu oraz lodzie.

Baza rajdu znajduje się w Hamar. Jest to miasto znajdujące się w południowo–wschodniej Norwegii. Service park umiejscowiony jest w hali Viginkskipet, która była jedną z aren podczas igrzysk olimpijskich w Lillehammer. W 2007 roku, kiedy to Rajd Norwegii po raz pierwszy zaliczany był do eliminacji mistrzostw świata, hala posłużyła jako arena dla jednego z odcinków specjalnych.

Odcinki specjalne Rajdu Norwegii są umiejscowione zaledwie 250km od trasy Rajdu Szwecji, który również wielokrotnie gościł mistrzostwa świata. Mimo to drogi przez które biegnie Rajd Norwegii są o wiele bardziej kręte i wymagają od kierowców więcej umiejętności technicznych. Zalegające przy trasie zaspy śnieżne w przypadku utraty panowania nad samochodem mogą okazać się pomocną poduszką. Nie oznacza to jednak, że kierowcy nie muszą obawiać się wypadnięcia z trasy, gdyż zaspy, o których mowa mogą okazać się równie niebezpieczne co pomocne.