Rajd Hiszpanii

Rajd Hiszpanii jest jedną z eliminacji rajdowych mistrzostw świata od roku 1991. Jego trasa liczy przeszło 1900km i jest podzielona na 18 odcinków specjalnych. Odbywa się on na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii.

Baza rajdu znajduje się w malowniczo położonym mieście Salou w Katalonii. Odcinki specjalne rozgrywane są na nawierzchniach asfaltowych. Dzięki temu jest to niezwykle szybki rajd. Niemniej jednak kręte i ciasne drogi Katalonii wymagają od kierowców niebywałej precyzji. Rajd ten jest niezwykle popularny w Hiszpanii. Być może wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, że jego wielokrotnym zwycięzcą był Hiszpan Carlos Sainz.

Rajd Hiszpanii w tym sezonie będzie również gościć kierowców ścigających się w klasie J-WRC.

W poprzednich latach oprócz wymienionego już Carlosa Sainza Rajd Hiszpanii wygrywali między innymi: Sebastien Loeb, Markko Martin, Gilles Panizzi, Didier Auriol, Tommi Makinen, Colin McRae, Enrico Bartone oraz Armin Schwarz. Czy w tym roku któryś z hiszpańskich kierowców sprawi swoim kibicom miłą niespodziankę, zajmując wysokie miejsce w ostatecznej kwalifikacji przekonamy się na początku października